Frustrujące zachowanie na psychoterapii

Witam,mam pytanie odnośnie terapii u psychoterapeuty.Od jakiegoś czasu chodzę na terapię indywidualną.Mam 23 lata i każda wizyta wygląda tak samo,ja cały czas mówię a p.psycholog słucha,czasem zapada niezręczna cisza. Czy to jest normalne?Przyznam ,że trochę już mnie to frustruje,ponieważ nie mam problemu z rozmową o moich problemach i obawach.Z tego mojego gadanie nic nie wynika. O co powinnam spytać p.psycholog?

Proszę się nie niepokoić. Wygląda na to, że przechodzi Pani terapię psychodynamiczną. To bardzo dobre podejście polega na tym, że terapeuta jest wycofany i nie angażuje się, by nadawać strukturę sytuacji terapeutycznej. Terapeuta pozostawia swobodę wypowiedzi. Proces terapeutyczny działa sam. Taka sytuacja wywołuje frustracje w kliencie, ale to tez jest elementem terapii.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Szanowna Pani, "psycholog nie ma kwalifikacji do psychoterapii, a w spożywczaku nie ma leku na biegunkę, co najwyżej artykuły mogące tę biegunkę wywołać. Każdy z nas jest sam odpowiedzialny za swoje zdrowie i jeśli nie poszuka potrzebnej informacji to on na tym ucierpi, nie zaś błędnie wybrany specjalista." fragment tekstu pochodzi z artykułu Mileny Karlińskiej-Nehrebeckiej w temacie Pani zgłoszenia. Gorąco zachęcam do jego lektury.

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

Proszę się nie zrażać i znaleźć odpowiedniego specjalistę, naprawdę warto!

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski,
psychoterapeuta rekomendowany
przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej