Jak uniknąć ciąży mnogiej po odstawieniu antykoncepcji?

Witam!
Stosowałam plastry antykoncepcyjne przez okres 2 lat. Czy i jakie ewentualne badania należy wykonać na sprawdzenie dawki hormonów pozostałej w organizmie po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych? Jak długą przerwę należałoby zastosować przed zajściem w ciążę, nie ryzykując mnogiej?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku odstawienia antykoncepcji hormonalnej występuje zwiększone ryzyko wystąpienia ciąży mnogiej przez okres około trzech cykli. W związku z tym, jeśli chce Pani zmniejszyć ryzyko wystąpienia ciąży mnogiej, należy w tym czasie stosować zabezpieczenie podczas stosunków seksualnych.
Proszę pamiętać, że na fakt wystąpienia ciąży mnogiej wpływa wiele czynników. Nie da się za pomocą badań jednoznacznie przewidzieć tego, czy wystąpi.