Jak uśmierzyć ból związany z dną moczanową?

bardzo opuchnięta stopa,prawdopodobnie powróciła dna moczanowa,ból niesamowity,co można zrobić aby uśmierzyć ból

Dzień dobry,

bardzo ważna w dnie moczanowej jest odpowiednia dieta. Proszę się skontaktować z dietetykiem, który wskaże Panu prawidłowy sposób odżywiania się.

Ból powienien się zmniejszyć przy wypijaniu mimimum 3l płynów dziennie, jednak najważniejsza jest dieta, aby uniknąć kolejnych ataków.

Pozdrawiam