Jak ustalić ojcostwo w I trymestrze ciąży?

Ostatnia miesiączka była 22 maja. Współżycie miałam z 1-2 czerwca, a kolejne 5-6 czerwca. według badania usg, które robiłam 4 lipca wyszło że jestem w 6 tyg. i 2 dniu ciąży. Przypuszczalną datą porodu jest 24 lutego. Więc zastanawiam się, które z współżyć mogło doprowadzić do poczęcia? Czy mogło dojść do zapłodnienia jeszcze przed miesiączką, którą miałam w maju? Czytając wielokrotnie różne wypowiedzi internautek nie jestem w stanie ustalić przypuszczalnego ojcostwa.

Witam serdecznie!

Według daty ostatniej miesiączki w dniu wykonywania badania USG był Pani w
6 tygodniu i 4 dniu ciąży. Odchylenia między datą OM a obrazem USG jest rzeczą naturalną. U Pani różnica ta jest wyjątkowo mała, co świadczy o regularnych cyklach i dokładnie wykonanym badaniu USG.

Odpowiadając na pytanie odnośnie ewentualnego ojcostwa pragnę podkreślić, że są to jedynie przypuszczenia oparte na obliczaniu szans i ryzyka. Proszę nie traktować tego jako pewnik. Pewność uzyskać można jedynie wykonując badanie DNA.

Jest to tym trudniejsze, że nie podaje Pani średnich długości swoich i czasu trwania krwawienia, co znowu utrudnia wyliczenie dnia owulacji, dnia w którym doszło do zapłodnienia.

Zakładając, że Pani cykle trwały 28 dni (zbieżność wieku ciąży z USG i wg OM) owulacja najprawdopodobniej miała miejsce 5 czerwca. Biorąc pod uwagę, iż plemniki są w stanie przeżyć nawet 6 dni istnieje równe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę z każdym z partnerów.

Badania dowodzą, że największe szanse na poczęcie dziecka mają pary starające się o nie na 2 dni przed owulacją. Gdyby przełożyć to na Pani sytuację, to do zapłodnienia najprawdopodobniej doszło pierwszą porcją nasienia (1-2 czerwiec).
Na koniec raz jeszcze pragnę podkreślić, że są to jedynie założenia, gdyż statystycznie ojcem Pani dziecka mogą być obaj partnerzy.

Pozdrawiam