Jak walczyć z nerwicą i depresją lękową?

Witam, od wielu lat walczę z nerwicą i depresją lękową. Jestem silna i staram sie żyć normalnie ale zaczęłam chorować na depresję kilka lat temu, po śmierci bliskich osób. Zawsze ze wszystkim musiałam radzić sobie sama i dlatego źle zniosłam stalking i gwałt. W momencie jak życie zaczęło mi sie układać, ponownie przeszłam załamanie nerwowe i miałam stany lękowe. Psychiatra powiedział mi, że to wynik brzebytego wcześniej stresu i rzeczy, które moja psychika spychała w podświadomość. Jakiś czas leczyłam sie farmakologiczne i w końcu wyszłam na prostą... Problem jednak nie do końca zginął. Teraz mam często biegunkę, problemy z żołądkiem i rzadkie ale bardzo silne bóle w klatce piersiowej. Coś na podobieństwo skurczów serduszka. Nie jestem hipochondryczką i nie lubię biegać po lekarzach ale te objawy troszkę mnie niepokoją. Doradzicie?

Oprócz farmakoterapii warto także skorzystać z pomocy psychologa i rozpocząć psychoterapię. Pozwoli ona przyjrzeć się i zrozumieć głębsze mechanizmy i zachowania, które doprowadzają do objawów, przepracować traumy z przeszłości, a także wprowadzić zmiany, które pomogą Pani odzyskać spokój, poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji z życia. Zachęcam, by pozwoliła Pani sobie pomóc!