Jak walczyć z otyłością u dziecka?

Witam, mój syn ma 6 miesięcy waży 9,50 kg, lekarz mówi że jest otyły.Jak mam go karmić by czuł się najedzony, jadł co 4 godz i tak nie tył.Je tak: 6.00 pierś 9.00 mleko Bebilon Pepti 180ml 12.00 zupka 190 ml z mieskiem 15.00 deserek 120 ml 18.00 pierś 19.30 -20.00 mleko mm z łyżeczką kleiku ryżowego 210ml Miedzy posiłami dostaje herbatkę bo wody nie lubi. Lekarz nie każe dawać kleiku/kaszek bo to tuczy, podaje się tylko dz z normalna wagą. Jak poznać oznaki głodu?nie wiem kiedy on jest głodny.

Witam
Od najmłodszych lat powinniśmy przyzwyczajać dziecko do zdrowych nawyków żywieniowych. Najważniejsza jest regularność spożywanych posiłków. Jeżeli zachodzi taka potrzeba należy karmić częściej ale w mniejszych ilościach i konieczna jest woda.
Niestety na odległość nie wolno ustalać wskazówek żywieniowych dla takiego maluch, proponuję poradzić się dietetyka , który bezpośrednio przeprowadzi wywiad z Panią .
pozdrawiam

Witam. 6-miesięczne dziecko to jeszcze maluszek i z pewnością schudnie, gdy zacznie chodzić. Jednak Pani sposób żywienia go można skorygować. Moim zdaniem porcje są zbyt duże i rzeczywiście ten kleik na noc niepotrzebny. Musi Pani poznać swojego synka, uważnie go obserwować bo nie każde "kwęknięcie" oznacza głód, czasem dziecko marudzi, bo jest znudzone. Dobrze, że dziecko je 5 posiłków, ale w tym momencie jest przekarmiane. Pozdrawiam i trzymam kciuki!