Dozwolona ilość kaszki dla 9-miesięcznego dziecka

witamile kaszek dzienniemoze zjesc 9 mies.dzieck?a drugie pytanie czy to ze dziecko je wiecej niz 5 posilków dziennie ale w mniejszych ilosciach jest ok?

Witam serdecznie,
Dziecko w 9 mies. życia powinno spożywać 4-5 posiłków dziennie, w wielkości do 200 ml, jeśli ilości są mniejsze to może być tych posiłków więcej. Ważne by nie przekarmiać dziecka, karmić go na siłę, chodzić za nim z jedzeniem.
Ważne jest urozmaicanie już diety dziecka. Podawanie warzyw, owoców, zupek z chudym mięsem (cielęcina, królik, indyk), żółtkiem jaja. Myślę, że więcej niż 2 kaszki na dzień to maks.