Dieta dla dziecka w 7-11 miesiącu życia

bardzo prosze o pomoc przy ułozeniu schematu karmienia dziecka w 7-8-9-10-11 miesiacu zycia uwzgledniajac godziny ,gramaturi i mililitry sporzywanych posiłkow i wprowadani innych pokarmow niz mleko

Magdalena StusiĹska

Zeszłoroczne wytyczne podają takie normy dla dzieci:
7.—9. karmienie piersią na żądanie posiłki uzupełniające (początkowo 1, pod koniec 9. miesiąca 2—3):
zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (1—2 razy/tydz.) - bez wywaru, z kleikiem zbożowym glutenowym2 i z 1/2 żółtka co drugi dzień
kaszka lub kleik zbożowy bezglutenowy3 lub glutenowy4
sok owocowy (najlepiej przecierowy, nieklarowany) lub przecier owocowy (nie więcej niż 150 g/dobę)

10 miesiąc. karmienie piersią na żądanie 2—3 posiłki uzupełniające:
obiad z 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową2 + jarzynka z gotowanym mięsem (1—2 razy/tydz.), 1/2 żółtka do posiłków codziennie
kaszki i kleiki glutenowe2 i bezglutenowe3, niewielka ilość pieczywa, biszkopty, sucharki
przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g/dobę)

11.—12 miesiąc. karmienie piersią na żądanie 3 posiłki uzupełniające:

obiad z 2 dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową2 + jarzynka z gotowanym mięsem (1—2 razy/tydz.), ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko (3—4 razy/tydz.)
produkty zbożowe (kaszki i kleiki glutenowe2 i bezglutenowe3, pieczywo, biszkopty, sucharki) łączone z produktami mlecznymi (np. mleko modyfikowane dla niemowląt, twarożek, jogurt, kefir - kilka razy/tydz.)
przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g/dobę)

Polecam też poradnik ułożony przez ekspertów- bardzo przejrzysty i pomocny.
http://adst.mp.pl/s/www/pacjenci/poradnik-zywienia-niemowlat_mp_pdf.pdf