Czy przekarmiam swoje dziecko?

Mam duzy problem z żywieniem mojej 9 mies.córki.Wydaje mi sie że ją przekarmia a wiec jest tak ok7.30pije mleko150ml. o 10ponownie mleko taka ilośc jak rano potem ok12 jakiś oweocek o 13 obiad o 16mleka(staram sie podawać jogurcik w zamian)o 19mleko ok18troche chlebka dostanie.chciałam wyeliminować mleko o godz10 dawałam jej mus owocowy ale była głodna nie wytrzymywała do obiadu.o 16jak dam jej jogurcik tez nie wytrzymuje do kolacji miedzy czasie podaje jej chrupki co mam robić
KOBIETA ponad rok temu

Powinna się Pani trzymać schematu żywienia niemowląt karmionych sztucznie. Dla niemowląt w 9 miesięcy zalecana się podawanie 5 posiłków: 1x200 ml-mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej,1x 200 ml mleko następne z dodatkiem kaszki bezglutenowej, 1x200 ml kaszka na mleku następnym, 1x200 ml zupa-przecier jarzynowy z dodatkiem 1/2 żółtka i z gotowanym mięsem (10-15 g) lub ryby (1-2 razy w tyg.), 1x150 g-owoce lub sok (najlepiej przecierowy)+biszkopt. Przekarmianie dziecka w pierwszych 2 latach życia skutkuje w późniejszych latach otyłością, dlatego ważne, aby kontrolować przyrost masy ciała dziecka za pomocą siatek centylowych.

Przede wszystkim nie napisała Pani, jakie to mleko - czy pierś czy sztuczne. Na piersi nigdy się dziecka nie przekarmi, zaś mleko sztuczne niestety najczęściej powoduje problemy.
Dodatkowo dziecko do roku czasu nie powinno dostawać nabiału, czyli jogurtu. Zakazany jest też gluten, czyli chleb. Oba te produkty alergizują, osłabiają trawienie i wchłanianie i obniżają odporność dziecka. W tym wieku bazą są zboża bezglutenowe - kasza jaglana, ryż naturalny, kasza kukurydziana, komosa ryżowa, amarantus - gotowane na wodzie, z dodatkiem owoców, warzyw, dobrym tłuszczem, np. olejem lnianym. Do tego warzywa. Z białek tylko strączkowe, czyli soczewica, ciecierzyca i ewentualnie jak nie ma alergii jajko. Mięso podajemy też dopiero po roku.Tak więc proszę szybko zmienić menu, póki dziecko jeszcze nie utrwaliło negatywnych schematów :)