Jaką ilość pokarmu powinno jeść dziecko 7-miesięczne?

Witam. Mam 7 miesięczna córkę i chciałam się dowiedzieć jak powinnam ją karmić w sensie jak powinien wyglądać dzień co i o której podawać w jakich ilościach. Według lekarza wazy za dużo bo 8400. Slyszalam ze powinnam jej juz podawać mleko zagęszczone kleikiem ale lekarka nic o tym nie wspomina. Podaje jej mleko modyfikowane 2. W ciągu dnia wypija 200 ml co 2-3 godziny. Oczywiście daje jej również kaszke i różne obiadki dostosowane do jej wieku ale mimo tego dalej pije dużo mleka i stad moje pytanie co powinnam jej dawać w ciągu dnia o której godzinie i w jakich ilościach, bo chce żeby jadła mniej więcej o tych samych porach i w takich samych ilościach żeby uniknąć otyłości. Proszę o odpowiedź.

Witam. Tabele określające ile dziecko powinno jeść najlepiej traktować wyłącznie orientacyjnie. Jestem zdania, że najlepiej uważnie obserwować dziecko i to, kiedy i ile ma ochotę jeść. Oczywiście, jeśli córka do tej pory była trochę przekarmiana, to trzeba będzie to nieco "wyprostować" ale generalnie jest na tyle mała, że nie są to jeszcze trwałe nawyki. Mleko zagęszczone kleikiem to w ogóle nie jest dobry pomysł, może gdyby dziecko miało niedowagę... Dziecko 7-miesięczne spokojnie może żywić się wyłącznie mlekiem, naprawdę nie trzeba jakoś specjalnie dokarmiać. Warto po kilku mlecznych dniach zwrócić uwagę na to, czy córka przejawia zainteresowanie jakimiś pokarmami i wtedy jej troszkę podawać. Troszkę. Warto też zwrócić uwagę na to, że większość kaszek dostępnych w sklepach zawiera sporą ilość cukru, a i mleka modyfikowane niestety także, stąd być może nadwaga u dziecka. Bardzo bym chciała podkreślić, że ma Pani ogromny wpływ na preferencje żywieniowe dziecka, zarówno na ilość jak i jakość przyjmowanego jedzenia. Gdy córka zacznie raczkować i chodzić, na pewno wyszczupleje ale ważne, by nauczyła się jeść zdrowo i dobrze, co nie znaczy dużo.