Jak walczyć ze wstydem po urazie?

Piszę, ponieważ nie daję już sobie rady.Jest to najbardziej wstydliwa rzecz w moim życiu. 2 dni pijane, późnym wieczorem wybraliśmy się do klubu, gdzie mnie nie wpuszczono. Wtedy wyłączyło mi mózg do końca i kopnąłem jadący ok 25-30km/h autobus. 3 miesiące depresji. Jeden kolega pojechał ze mną na prześwietlenie dolnej części kręgosłupa, gdzie nic nie wyszło. Aktualnie wydaje mi się, że podczas siedzenia głowa mi się trzęsie, jakbym miał problem z utrzymaniem jej w pionie. Co mam robić? Dziękuję

Przede wszystkim ważna jest rehabilitacja. Jeśli chodzi natomiast o poczucie wstydu, to myślę, że może przydać się psychoterapia krótkoterminowa-warto popracować nad tym dlaczego wogóle się to wszystko stało oraz jak poradzić sobie z emocjami. Niestety porada na portalu, bez poznania większej ilości informacji, niewiele wniesie. Pozdrawiam

Witam,

Poczucie wstydu łączy się z przekonaniem, że zrobiliśmy coś złego, to wpływa na samoocenę obniża ją powodując reakcję depresyjną. Wstyd pojawia się często z poczuciem winy, w momencie, kiedy łamiemy ważne zasady, w związku z tym, najlepszą pomocą dla Pana w tej sytuacji będzie psychoterapia, zalecałabym paradygmat poznawczo - behawioralny.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, porozmawiać o dalszej formie wsparcia. Jeżeli odczuwa Pan skutki somatyczne zdarzenia warto również skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym. Przesyłam link gdzie znajdzie Pan placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie