Drgawki całego ciała w stresujących sytuacjach

witam serdecznie od dłuzszego czasu że jesli mnie ktos zdenerwuje robi mi sie gorąco i zaczynają mi sie drgawki całego ciała zazwyczaj drza mi rece ze nie moge sie opanowac a najbardziej przeszkadza mi to ze nie moge w takiej sytuacji sie nawet podpisac.Co moge z tym zrobic gdzie sie udac.prosze o pomoc bo jest to dla mnie wstydliwe z góry dziekuje

Dzień dobry!

Polecam konsultację z psychoterapeutą, np. w nurcie poznawczo-behawioralnym. Leczenie psychoterapeutyczne opiera się m.in. na odkryciu przyczyn podobnych trudności (utrwalona reakcja na podstawie wcześniejszych stresujących doświadczeń? niska samoocena? doświadczanie silnego stresu w okresie dzieciństwa?), wyjaśnieniu mechanizmu ich utrwalania oraz - przede wszystkim - treningu zmian, radzeniu sobie ze stresem i świadomym kierowaniu swoimi MYŚLAMI i ZACHOWANIAMI.

Polecam!

Witam, objawy które Pani opisuje mogą mieć związek z zaburzeniami nerwicowymi. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Warto również skorzystać z pomocy psychologa, aby zastanowić się jak poradzić sobie w sytuacjach stresowych, aby reakcje nie były aż tak gwałtowne, czemu tak się dzieje. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/. Do lekarza psychiatry umówi się Pani bez skierowania, do psychologa skierowanie może napisać lekarz lub może Pani skorzystać z pomocy w gabinecie prywatnym.
Pozdrawiam serdecznie