Jak wspomóc leczenie migdałków?

Witam. Jestem w trakcie leczenia zapalenia migdałków i gardła, przyjmuję drugi z kolei antybiotyk (augmentin, teraz klindamycynę), oba tygodniowe, pozostały mi dwa dni leczenia. Już od kilku dni czuję się zupełnie dobrze, jednak po pierwszym antybiotyku było tak samo, przez co zaniedbałam zdrowie podczas weekendu i za dwa dni choroba powróciła... Teraz chcę być bardziej ostrożna, w ogóle nie wychodziłam z domu, jednak jutro muszę już wyjść na zewnątrz. Proszę o poradę, jak się dobrze zabezpieczyć, czy stosować jakieś witaminy czy inne profilaktyczne preparaty, ubierać się bardzo ciepło, czy nie przegrzewać na siłę? Niestety obecna pogoda nie sprzyja zdrowiu...

Lek. Tomasz Budlewski

ubranie adekwatne do temperatury otoczenia. proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego