Jak wyeliminować zaczerwienienia i ciągłe łzawienie oczu?

Pracuję jako pomoc biurowa.Od roku mam zespół suchego oka i stąd moje pytanie .Jak mogę wyeleliminować przykre objawy tzn zaczerwienienia, ciągłe łzawienie ? Stosowałam mnóstwo kropelek do oczu ale pomagają tylko na chwile:-(bardzo proszę o rade i dziękuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W tej sytuacji wskazany jest kontakt z okulistą. Przewlekły charakter objawów i brak reakcji na środki pomocy doraźnej może sugerować infekcję, wykluczyć należy też wpływ warunków pracy (np. suche powietrze, klimatyzacja) i ew. wadę wzroku.