Jak wykryć kłykciny?

Witam. W połowie 2008r wykryto u mojego partnera kłykciny kończyste. Pobiegłam od razu do ginekologa który stwierdził, że skoro nic nie zauważył przy badaniu to widocznie nie jestem zarażona. Ostatnio zauważyłam zmiany na swoim sromie.Czy mogą to być kłykciny?Czy możliwe jest, że przez ten czas żaden lekarz przy badaniu gin. tego nie wykrył?I czy możliwe jest,że przez tak długi czas one nie zyskały na wielkości? Jak w ogóle można zdiagnozować tą chorobę? Czy cytologia je wykaże?Proszę o pomoc

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Cytologia może wykazać zmiany o charakterze infekcji HPV (LSIL), która odpowiada za powstawanie kłykcin kończystych. Rozpoznanie opera się na obecności charakterystycznych zmian na skórze.
Jeżeli podejrzewa Pani kłykciny to konieczne jest dokładne badanie ginekologiczne z kolposkopią dlatego należy udać się do Poradni Ginekologicznej.