Kłykciny kończyste a zakażenie wirusem HPV

mój mąż miała kłykciny usunął je laserowo ,obecnie wyszły mu nowe,u mnie na wardze pojawiła sie jedna brodawka usunełam ja condylią,moje pytanie jeżeli mam kłykciny tzn że mam hpv.cytologie mam prawidłową,mam przewlwkłe zakażenia pochwy .3 lata temu miałam kolposkopię wyszedł hpv.lekarka powiedziała że tego sie nie leczy,czy teraz kiedy wychodzą mi kłykciny powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania np dna hpv?

Witam! Witam! Pojawienie się kłykcin nie wiążę się z pojawieniem się zmian w cytologii. Te bowiem powodowane są przez inny rodzaj wirusa. Kolejną cytologię należy wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, niezależnie od pojawienia się kłykcin.