Jak wyleczyć grzybicę u 5-miesięcznego dziecka?

Witam serdecznie, mój 5-miesięczny synek prawdopodobnie zaraził się od córeczki koleżanki grzybicą, na penisie pod napletkiem i na napletku od środka ma kilka krostek, takich wypukłych a pod czubeczkiem na całej szerokości takie brzydkie zaczerwienienie, z jednej strony jakby nadpęknięte. Nie możemy sobie poradzić, dodam jeszcze że mały ma spodziectwo prąciowe i napletek kapturkowaty, więc nie ma osłoniętego siusiaka. Smarujemy mu klotrimazolem i fioletem na wodę, do tego kąpiele w nadmanganianie potasu i okłady z niego, ale niewiele to pomaga. Co się troszkę polepszy to dookoła robi się znowu czerwone i powtarza się wszystko. Często wietrzymy, przebieramy pampersa po każdym siusiu i myjemy watą z wodą a nie chusteczkami. Nie mamy pojęcia co można jeszcze? Bardzo proszę o pomoc!

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli opisywane zmiany są pochodzenia grzybiczego to wykonywane przez Panią czynności są jak najbardziej prawidłowe.

Niestety opisywane zmiany w obrębie prącia nie ułatwiają wyleczenia, a wręcz przeciwnie ułatwiają kolonizację drobnoustrojów.
Proszę się uzbroić w cierpliwość i dalej stosować się do zaleceń. Jeżeli problem nie ustąpi może warto rozważyć wizytę u dermatologa.

Jeżeli grzybica często by nawracała warto wykonać badania poziomu cukru u syna, czasami nawracające infekcje grzybicze towarzyszą cukrzycy.

Pozdrawiam