Jak wyleczyć łupież różowy?

choruje na łupież różowy od grudnia i nic mi nie pomaga, obecnie mieszkam w UK, a tutaj lekarze przepisali masci sterydowe i twierdza, ze ma samo przejść, ale nie przechodzi, strasznie sie męczę, bardzo proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego nie można nic powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Objawy zwykle ustępują w ciągu 2 miesięcy. Konieczna jest to wizyta kontrolna w celu zweryfikowania pierwotnie stawianej diagnozy i wdrożenia odpowiedniego postępowania. Jeśli dokucza Pani intensywny świąd doradzam stosowanie działających objawowo preparatów miejscowych z mentolem, powinny przynieść czasową ulgę.