Jak wyleczyć myśli samobójcze po stosowaniu leków SSRI?

Po leku z grupy ssri miałam próbę samobójcza. Wcześniej nigdy nie miałam myśli samobójczych, cierpię na umiarkowana depresję.mysli s pojawiły się po tym leku jako skutek uboczny. Zresztą bardzo źle zareagowałam na ten lek i musiałem odstawić.nie biorę go 8 miesięcy a te myśli samobójcze i ataki płaczu nie minely bo po leku pojawiły się też ataki płaczu których przed wprowadzeniem nie było. Biorę od dawna innne leki na depresję, jestem rok w psychoterapii i ogólnie jest lepiej ale nie mogę sobie poradzić z atakami płaczu i myślami s które wystąpiły po leku i nie mijają. Jak powiedział i lekarz i terapeuta ma to podłoże chemiczne i pomaga mi wtedy tylko benzo.pytanie jak pozbyć się ataków płaczu i myśli s które pojawiły się jako skutek uboczny ssri i mimo że tego leku od 8 miesięcy nie biorę to skutki te nie mijają.dodam że przed wprowadzeniem leku żadnych takich objawów nie było i lekarz potwierdził że są to skutki uboczne leku.pytanie co zrobić żeby minelu

Witam Panią, trudno powiedzieć, czy to sam lek miał takie działanie, czy wydobył z Pani (uaktywnił) tę część Pani osobowości, która ma skłonności do autodestrukcji. W trakcie psychoterapii warto omówic, w jakim kontekście, w jakich sytuacjach najczęściej uaktywniają mysli samobójcze i podjęcie wówczas odpowiednich dzialań powstrzymujących Panią przed dalszym rozwijaniem się fantazji/myślenia o charakterze autoagresywnym.

Pozdrawiam.

Witam!
Jeżeli są myśli samobójcze z tendencją do realizacji tego zamiaru, to należy rozważyć inne metody leczenia depresji. Można zastosować kurację elektrowstrząsową w zwiotczeniu i ogólnej narkozie. Można rozważyć metody stymulacyjne nerwów lub ośrodków c.u.n. Można zamiast benzodiazepin uzupełnić kurację nowoczesnymi neuroleptykami i stabilizatorami napędu i nastroju. Dróg naprawy, jak Pani widzi, jest sporo i nie należy zagłębiać się w benzodiazepiny!
Powodzenia
W. Łuczkowski.