Jak wyleczyć się z uzależnienia od słodyczy?

Witam! Na imię mam Sandra. Planuję krótką wizytę w Polsce dlatego chciałam się poradzić do jakiego specjalisty sie udać i jakie badania wykonać. Moje problemy są takie jak: uzależnienie od słodyczy, obniżenie nastroju, brak chęci do życia po jakiejkolwiek próbie odstawienia;zwiększony,niepohamowany apetyt na słodkie tuz przed okresem; nie odczuwam sytości po jakimkolwiek posiłku; żadkie oddawanie stolca; nieregularne miesiączki, ciągłe zmęczenie, mogłabym spać po 12h. Proszę o jakąś poradę,pozdr

Witam Panią,
Myślę, że warto rozpocząć od morfologii i badania poziomu hormonów tarczycy (TSH). Wyniki skonsultuje lekarz rodzinny, a w razie potrzeby skieruje do specjalisty.
Uzależnienie od słodyczy jest jednym z uzależnień behawioralnych. Jeżeli próby samodzielnej kontroli nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, na pewno skuteczny okaże się psychoterapeuta. Pomoże Pani przeanalizować mechanizm rozwoju tego typu uzależnienia i zapanować nad nim.
Pozdrawiam serdecznie,
Renata Dąbrowska-Jagieło

Witam Panią
W sprawie wykonania badań najlepiej skonsultować się
z lekarzem pierwszego kontaktu, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną, wyda stosowne skierowanie.
Żeby natomiast skutecznie uwolnić się od uzależnienia
od słodyczy, potrzebna jest praca nad emocjami, umysłem,
psychiką i tym wszystkim co kojarzy się z tymi słodyczami
i sprawia, że Pani po nie sięga nie bacząc na konsekwencje .
Przy odstawieniu słodyczy doskonale sprawdza się
psychoterapia, która rozpoznaje źródła psychicznych
uwarunkowań związanych z uzależnieniem,
wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii
lepszego radzenia sobie ze stresem oraz pomaga
wyeliminować ewentualne niepożądane objawy
po odstawieniu słodyczy.
Przy okazji wyleczy też Pani obniżenie nastroju i inne
dolegliwości.
Terapię może Pani kontynuować online.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl