Jak wyleczyć tiki nerwowe?

Witam mam problem z tikiem nerwowym, otóż kręcę głową w prawo i lewo. Są to szybkie, monotonne ruchy. Nie mogę tego kontrolować i zwykle występuje to kiedy się nudzę, stresuje albo przed snem. Mam tak od dzieciństwa. Nie wykonywałam żadnych badań w tym kierunku i zastanawiam na czym powinnam się skupić, ponieważ ostatnio problem nasila się i robię tak coraz częściej co może być spowodowane większym stresem

Witam! W zależności od punktu spojrzenia jest kilka metod: neurolodzy opierają się bardziej na lekach, psychiatrzy stosują leczenie kombinowane (psychoterapia, psychoedukacja i leki). Ważne jest właściwe postawienie diagnozy, oraz badania pracowniane, szczególnie obrazowe i EEG. Opisuje Pani wpływ lub nawet inicjację efektów ruchowych emocjami - to dobry prognostyk. Osobiście bardziej polecam podejście psychiatrów. W niektórych ośrodkach akademickich stosują czasem implanty lub stymulację nerwów czaszkowych. Powodzenia W. Łuczkowski.