Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wyleczyć tiki nerwowe?

Witam mam problem z tikiem nerwowym, otóż kręcę głową w prawo i lewo. Są to szybkie, monotonne ruchy. Nie mogę tego kontrolować i zwykle występuje to kiedy się nudzę, stresuje albo przed snem. Mam tak od dzieciństwa. Nie wykonywałam żadnych badań w tym kierunku i zastanawiam na czym powinnam się skupić, ponieważ ostatnio problem nasila się i robię tak coraz częściej co może być spowodowane większym stresem
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam! W zależności od punktu spojrzenia jest kilka metod: neurolodzy opierają się bardziej na lekach, psychiatrzy stosują leczenie kombinowane (psychoterapia, psychoedukacja i leki). Ważne jest właściwe postawienie diagnozy, oraz badania pracowniane, szczególnie obrazowe i EEG. Opisuje Pani wpływ lub nawet inicjację efektów ruchowych emocjami - to dobry prognostyk. Osobiście bardziej polecam podejście psychiatrów. W niektórych ośrodkach akademickich stosują czasem implanty lub stymulację nerwów czaszkowych. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy