Jak wzmocnić się psychicznie u osoby po leczeniu na hiperprolaktynę czynnościową?

Witam, Mam 21 lat. Od grudnia przechodziłam koszmar. Miałam szereg nieprzyjemnych i rujnujących mi życie objawów. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Moja lekarka rodzinna olała moje objawy i stwierdziła, że to albo od stresu albo depresja. Byłam nawet u psychologa ale pani psycholog powiedziala mi ze uwaza ze jestem zdrowa. Po kilku miesiącach zrobiłam badania hormonów i wyszło - HIPERPROLAKTYNEMIA CZYNNOŚCIOWA. Moimi objawami były: duszności, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, zmiany nastroju, nerwowość, lęk i niepokój bez powodu, bóle głowy, ciągłe zmęczenie, poczucie beznadziejności życia, brak chęci do niczego, uderzenia gorąca.. prolaktyna po badaniu wyszła 1500 przy normach 100-500, pozniej Pani doktor endokrynolog zleciła mi badanie z obciążeniem mectopramidem, przed tabletką prolaktyna ok 700, po wzrosla ok 6 razy - czyli mikrogruczolak wykluczony. W miesiac zbilysmy dostinexem (1/2 tabletki na tydzien) prolaktyne do 142. Jest w normie. Teraz mam brac 1/4 tabletki dostinexu na tydz. Fizycznie czuje sie o niebo lepiej, te objawy minely poza zawrotami głowy i bólami głowy. Ale najgorsze jest to że psychicznie wysiadam. To mnie wykonczylo. Przez tyle miesiecy nie wiedzialam co mi jest, to mnie wykanczalo. Ale na szczescie juz wiadomo. Tylko ze juz sie tak przyzwyczailam do doszukiwania sie objawow na kazdym kroku. Balam sie gdziekolwiek wychodzic sama bo balam sie ze mnie to złapie, teraz gdy prolaktyna jest juz w normie a ja dalej sie troche boje. Boje sie ze gdzies to moze w niespodziewanym momencie mnie złapac, jakis lek niepokoj dusznosci... chce juz sie od tego uwolnic skoro hormon mam w normie. Ale ciagle o tym mysle. Nie daje mi to spokoju. Takie przeczucie ze moge sie zle czuc, ze to do mnie wrocic.. jak sie wzmocnic psychicznie? Co zrobic zeby juz o tym nie myslec? Strasznie mnie to męczy..

Witam Panią, z tego co Pani pisze, przeżywała Pani bardzo trudne chwile wypełnione bezsilnością, lękiem i niepewnością co do Pani stanu zdrowia. Przez jakiś czas lekarze nie byli w stanie zdiagnozować Pani choroby, a objawy bardzo uprzykrzały i utrudniały codziennie funkcjonowanie. Proszę jednak pamiętać, że na szczęscie choroba została poprawnie zdiagnozowana i wyleczona. Teraz to co Pani czuję to lęk przed tym, że dojdzie do nawrotu choroby i objawy się powtórzą. To co się z Panią działo było na pewno bardzo trudne, ale należy to do przeszłości. Przy odzyskaniu swojego dawnego spokoju ducha sugerowała bym powolne wracanie do codzienności, wykonywania czynności, które wykonywała Pani przed chorobą. Proszę się także skupić na rzeczach, które zawsze Pani lubiła i sprawiały Pani przyjemność. Teraz wskazany jest spokój i relaks, ponieważ czynnkiem powodującym wzrost prolaktyny jest właśnie stres, a jego źródłem jest lęk. Najważniejszy jest zatem odpoczynek i sen. Pozdrawiam oraz życzę wiele radości :)