Czy mogę mieć chorobę psychiczną?

Witam, czy to może być choroba psychiczna, nerwica itp. ? Jestem zatrudniona na stanowisku referenta biurowego. Prawie codziennie muszę wypełniać druki ręcznie. Nigdy wcześniej nie miałam podobnej sytuacji. Pewnego razu podczas wypełniania dokumentów przy osobie której to dotyczyło nagle zaczęły trzesc się ręce. Do takiego stopnia że nie mogłam tego opanować. Była to bardzo niekomfortowa dla mnie sytuacja. Nie wiem dlaczego tak się stało. Nie czułam wtedy jakiegoś większego stresu. Od tamtej pory kilka razy jeszcze tak się wydarzyło. I w tym okresie jest to dla mnie bardzo wielki stres jeśli wiem że będę musiała coś wypełniać przy kimś bo odrazu w głowie pojawiają mi się myśli że zaraz będę się cała telepać. Proszę o pomoc. Jak można temu zaradzić, skąd taka dolegliwość? Czy to pierwsza faza jakiejś choroby? Czy można temu jakiś zaradzić poprzez leki przyjmowane doraźnie, wtedy kiedy wiem że może mi się to wydarzyć. Nie wiem co robić. Pracować muszę, a jest to bardzo stresujące już dla mnie.

Szanowna Pani,

skuteczną metodą w leczeniu lęku społecznego jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Symptomy to objawy somatyczne w sytuacjach społecznych; przyspieszone tętno, zaczerwienienie twarzy, drżenie i potliwość dłoni, mdłości, zawroty głowy, szumy w uszach, uczucie ucisku w kl. piersiowej i związana z tym duszność, utrudnione wysławianie się, etc. Lęk społeczny, który przejawia się jako intensywny lęk, niepokój - obawa przed osądzeniem lub odrzuceniem przez innych w sytuacjach polegających na relacji pomiędzy ludźmi = lęk przed oceną spowodowany negatywnym tokiem myślowym = negatywny schemat poznawczy; Negatywna Automatyczna Myśl (NAM), przekonania pośredniczące, przekonania kluczowe, zniekształcenia poznawcze. Ważne, aby określić lękotwórczą sytuację oraz jej wpływ na codzienne funkcjonowanie: Jak często lubi Pani być w centrum uwagi? jak mocno doświadcza Pani lęku lub strachu w tej sytuacji oraz jak bardzo jest Pani skłonna unikać takiej sytuacji, proszę oszacować w skali od 0% - 100%. Pomocne będzie wsparcie psychoterapeutyczne.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś