Jak zachęcić 4-letnie dziecko do jedzenia?

Mam ogromny problem z moja 4 letnia córka .Jest niejadkiem od zawsze .Procz mleka ,kaszy mannej i wody nie chce nic innego spożywać .Wzrostu ma 104 cm,wazy 17 kg .Od czasu gdy mogła już spożywać Dania przecierki)dla maluszków był problem bo nie chciała jeść .Na sile wciskałem pare łyżeczek .Prosze pomóżcie czym pobudzić jej apetyt .Ją jedzenie wogole nie interesuje .Zadne owoce ,warzywa,soki.Bardzo sie martwię .

Witam

Jeśli dziecko nie je to przyczyn może być wiele. Czasem dziecko tak reaguje bo w tym samym momencie rodzic nie je tego samego z dzieckiem- problem emocjonalny, czasem nie umiemy zachęcić, czasem nie je bo wie że jeśli nie zje to mama za 1,5 godziny da cokolwiek innego do jedzenia co akurat lubi. Należy zrobić dziecku badania krwi aby ocenić stan odżywienia ciała w skł. pokarmowe oraz udać się do psychodietetyka, który oceni problem znając więcej szczegółów.

Witam

Badanie krwi nie da wyniku zanieczyszczenia metalami ciężkimi. Warto zrobić krew z rozmazem, mocz, poziom żelaza aby ocenić czy jest Pan zdrowy oraz aby ocenić czy nie ma Pan anemii ( to ważne przy wegetarianizmie). Dieta wege pięknie oczyszcza organizm plus picie 2 litry wody. Płatki owsiane nie namaczane wcześniej pięknie oczyszczają z metali ciężkich- ale tez z cennych minerałów. Po takiej kuracji warto wrócić do odmaczanych płatków i kasz aby nie pozbywać się skł. odżywczych.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu