Jak zachęcić dziecko do pełzania?

Witam Synek ma 6 miesiecy i nie pelza tylko kreci sie z plecow na brzuch. Czy ma jeszcze czas? Jak go zachecic do pelzania? Uwielbia byc na brzuchu

Najlepiej będzie dać dziecku czas na swobodny rozwój. Po za tym pełzanie zazwyczaj zaczyna się około 7 miesiąca i później, więc syn ma jeszcze czas. Proszę nie wyprzedzać pewnych faktów i spokojnie cieszyć się tym, jak dziecko się zmienia. Pozdrawiam.

Układanie zabawek, atrakcyjnych dla malca, troszkę poza zasięgiem jego rąk może być pomocne. Wspólne zabawy w turlanie czy pełzanie. Adekwatne podłoże (niezbyt śliskie, ale tez nie "marszczące się" jak np kocyk, który utrudnia pełzanie). Warto także zachować spokój, szczególnie, jeśli w pozostałych obszarach maluszek rozwija się adekwatnie doi wieku kalendarzowego.