Jak zachęcić mamę uzależnioną od alkoholu do leczenia?

Witam,moja mama jest długoletnią alkoholiczką jak zachęcić Ją do podjęcia leczenia? czy mogą polecić Państwo jakieś ośrodki leczenia?

Witam serdecznie, współczuję, bo wiem, że boryka się Pani z ogromnym problemem. Proszę sprawdzić w internecie wpisując Poradnia leczenia uzależnień Ulanów bądź Gminna Komisja do spraw przeciwdziałania alkoholizmowi bądź zadzwonić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Oczywiście, problem zacznie się na etapie przekonania Mamy. Proponowałbym ustalić termin wizyty po czym jednoznacznie i oficjalnie poinformować ja, iż jeżeli nie pójdzie na wizyte, to Pani wystąpi do Sądu o przymusowe leczenie bądź nawet ubezwłasnowolnienie. Proszę pamiętać - to będzie bardzo trudne, ale na osoby uzaleznione działa jedynie konsekwencja i zdecydowanie.
Pozdrawiam serdecznie