Jak zachęcić partnera do współżycia w tej sytuacji?

Witam oboje z moim partnerem mamy 22lata. Jesteśmy razem od 3 lat a półtorej roku temu umarła mu babcia i od tego momentu on nie ma ochoty na współżycie tłumaczy się właśnie ta sytuacja. Co mam zrobić
KOBIETA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry.

Sądzę, że warto zachęcić Partnera do konsultacji lekarskiej, najlepiej lekarza psychiatry. Tak długo utrzymujacy sie stan żałoby może być stanem depresyjnem.

Depresuje powinny być leczone, zwykle prócz psychoterapii stosowana jest farmakologia.

Leczenie jest zwykle skuteczne.

Pozdrawiam JW 1/24