Jak zapobiec ewentualnym konsekwencjom po ukąszeniu przez bąka?

Zostalem ukaszaony przez "baka"Troche boli i troszke spuczniety mam nos. Jak zapobiec bolowi i ewentualnym konsekwencjom/zakazenie,infekcja/?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy wdrożyć leczenie przeciwuczuleniowe. Miejscowo można zastosować jedną z maści dostępnych w aptece. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.