Jak zapobiegać kamieniom kałowym u starszej osoby niespełnosprawnej?

Jak zapobiegać kamieniom kałowym w starszej osoby niespełnosprawnej ?

Witam. Przede wszystkim należy stosować bogatoresztkową dietę, bogatą w błonnik i włókna roślinne. Warto dbać również o odpowiednie nawodnienie organizmu. Dodatkowo można wspomóc się codzienną podażą syropów z laktulozy lub oleju rycynowego.