Przyjmowanie leków przy kamieniach nerkowych

Mam nietypowe pytanie. Mój narzeczony ma kamienie nerkowe, ale są niewielkie, więc jakoś szczególnie tego nie leczy. Raz na jakiś czas taki kamyczek wydala. Czy powinien przyjmować leki, czy są one wymagane dopiero przy okazji większych kamieni?

Lek. Tomasz Budlewski

powinien zmienić dietę, po określeniu rodzaju kamieni będzie można dobrać najbardziej odpowiednią dietę.

Narzeczony powinien zapobiegać powstawaniu kamicy - odpowiednie ograniczenia dietetyczne, duża podaż płynów, zwłaszcza pod wieczór, nie dopuszczanie do odwodnienia (!) - uzupełnianie płynów w dni gorące (bardzo wskazane - woda Jana lub Dąbrówki), w czasie potów, gorączki, biegunki itp. Pozdrawiam rh