Jak zapobiegać żylakom podczas stojącej pracy?

Witam, prawdopodobnie będę pracowała na stojąco przez dłuższy okres czasu i chciałabym się dowiedzieć jak można zapobiegać żylakom i innym schorzeniom w przyszłości? Jestem młodą i szczupłą osobą. Jakie "ćwiczenia" można wykonywać w pracy, żeby nie bolały nogi i dolny odcinek kręgosłupa? Może pomoże noszenie jakiś specjalnych wkładek do butów? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

W ciągu dnia co jakiś czas pobudzać pompę mięśniową (wpływa na powrót krwi żylnej do serca) poprzez np wspinanie się na palce. Nie nosić uciskającej odzieży, spożywać 2l wody mineralnej, po pracy zalecana aktywność fizyczna, zdrowe nawyki żywieniowe oraz wypoczywanie z nogami uniesionymi wyżej. Można wspomóc krążenie w kończynach dolnych poprzez drenaż limfatyczny manualny lub pneumatyczny (np. Velasmooth), zabieg o nazwie Liposhock, Cellulogia.

Pozdrawiam serdecznie.