Jak zinterpretować wyniki z PMR?

Witam serdecznie ze względu na długi termin oczekiwania do lekarza socjalisty proszę o wstępną interpretację wyników z PMR współczynnik QAlb=C Alb (pmr)/CAlb (surowica) QAlb=3,27 (norma dla dorosłego- <8) E Indeks IgG=1.07 (właściwości prawidłowe 0,3-0,7) Praealbumin 3,3%, Albumin 58,1%, Alpha1glob 4,1%, Alpha2glob 5,0%, Beta glob 9,9%, Gamma glob 14,9% we frakcji gamma globulin widoczne prążki oligoklonalne (M1,M2,M3)> Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Badania płynu nie wykonuje się jako pierwszego i jedynego ( chyba, że w przypadku diagnostyki zapaleń OUN) i jest to badanie zawsze wykonywane z konkretnego powodu/podejrzenia choroby.
Wynik jest nieprawidłowy a interpretacja zależy od objawów, wyników pozostałych badań, wyniku badania neurologicznego.