Jak zlikwidować zakrzep?

Moja mama miala przeprowadzony zabieg evlt na odcinku udo-kolano. Zabieg zostal przeprowadzony po wczesniejszym zazywaniu leku rozzedzajcego krew xarelto ( byla na tym leku ok 6 tygodni). Na wizycie kontrolnej po dooperze okazalo sie ze jeden z zakrzepow sie przesunal do gory. Lekarz kazal ponownie zaywac jej xarelto. Co w takim przypadku mozna zrobic I czy to znaczy ze zakrzep bedzie dalej sie przesuwal I czy dojdzie do zyl glebokich, jakie kroki podjac zeby ten zakrzep "zlikwidowac". dziekuje.

Trzeba zażywać leki jak zalecił lekarz prowadzący. Leki zmniejszające krzepliwość krwi mogą spowodować powolne rozpuszczenie zakrzepu, ale to trwa. Możliwość wycofania się tej skrzepliny to kwesta 2-3 miesięcy.