Jak zmniejszyć prawdopodobieństwo pozostania trwałych śladów na ciele po ospie wietrznej?

Szanowni Państwo, mam 22 lata i właśnie przeszłam ospę wietrzną. Strupki zrobiły się po niecałym tygodniu i właśnie zaczynają odpadać, lecz mimo że odpadają same, po tych największych zostają wgłębienia w skórze. Wgłębienia oraz pozostałe strupki przecieram Amolem. Co mogę jeszcze zrobić, by jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo pozostania trwałych śladów na ciele? Proszę o możliwie szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Jeśli po zagojeniu rany pozostają blizny należy stosować na nie żel np. Dermatix lub Veraderm. W przypadku kiedy mimo leczenie miejscowego blizny będą utrzymywać się nadal należy rozważyć bardziej inwazyjne metody np. laser frakcyjny CO2.