Jak zmniejszyć wielkość blizny na czole?

Szanowni Państwo, 3 tygodnie temu uderzyłem się krawędzią drzwi w czoło, tuż nad lewym okiem. Powstała rana długości ok. 1,5-2 cm z której przez prawie godzinę sączyła się krew. Mimo upływu 3tyg wciąż mam na czole ślad po uderzeniu w postaci lekkiego wgłębienia i bardzo boję się, że ślad ten już nigdy nie zniknie i będzie oszpecał :/ czym mogę smarować ślad/bliznę po uderzeniu, by wypełnić to lekkie wgłębienie, zminimalizować je? Słyszałem o preparatach z silikonem. Bardzo proszę o pomoc!

Najlepsze efekty estetyczne można uzyskać serią zabiegów laserem CO2, ewentualnie ubytek uzupełnić kwasem hialuronowym, oczywiście optymalną metodę można dobrać podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Maści z silikonem może Pan stosować, jednak zazwyczaj nie przynoszą one spektakularnej poprawy.