Jak zmniejszyć wagę tego dziecka?

Witam. Mam problem z córką (2.5 roku) mianowicie ma 98cm wzrostu i waży 27kg. Każdy pewnie sobie myśli, że faszeruje ją słodyczami i jakimiś słodzonymi napojami... U nas problem jest inny ponieważ ona bardzo lubi pić mleko. Gdy tylko zacznie płakać od razu domaga się mleka. Staram się nie dawać, ale czasami to ona wygrywa. W nocy też budzi się z płaczem o mleko. Wiem, że muszę to skończyć i jakoś ją odchudzić bo ma dużą nadwagę, ale nie wiem jak się za to zabrać. Proszę o pomoc.

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Dzień dobry, u dzieci nie stosujemy diet redukcyjnych z uwagi na ich wzrost i rozwój. Polecam zadbać o odpowiednią ilość ruchu córki w ciągu dnia i udać się na konsultację z dietetykiem. Pozdrawiam