Jaką dietę zastosować aby zmniejszyć wagę 7-letniego dziecka?

Witam,moja corcia,lat 7 ma 130 cm wzrostu i wazy 35.ma nadwage.ograniczylam slodycze i przekaski,je regularnie ale nie moge Jej odchudzic.waga ani drgnie.nie wiem co robic.prosze o pomoc

Dzień dobry,

u 7-letniego dziecka redukcję można przeprowadzić, ale w bardzo delikatny sposób. Proszę się zgłosić z córką do dietetyka, tak żeby proces nie zaburzył wzrostu i dojrzewania córki.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,

proszę nie działać na własną rękę aby nie zaszkodzić córce. Ograniczenie przekąsek i słodyczy to dobry początek ale potrzeba jest zdrowa i indywidualnie dobrana dieta.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią z córką na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie są Panie z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk