Spalanie kalorii w lecie

Witam. Czy jeżeli w ciągu dnia będę spalać więcej kalorii niż spożywałam w posiłkach to schudnę? Mam wakacje, dużo wolnego czasu, bieganie, rower, rolki, więc jest to możliwe. Tylko czy będzie to dobre i pomoże schudnąć?

Witam Panią,

Ogólnie rzecz biorąc ujemny bilans energetyczny przyczynia się do spadku wagi. Jednak musi Pani pamiętać że nie wszystkie kalorie są tak samo spalane i przyswajane przez nasz organizm. Musi Pani zadbać o zdrowa i odpowiednio zbilansowaną dietę. dopiero połączenie właściwej diety i aktywności fizycznej przyniesie pożądane efekty. Jadłospis najlepiej dobrać indywidualnie do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk