Jak zmniejszyć wagę u małego dziecka?

Bardzo proszę o radę , córka urodziła się o6.o7.2012 z waga urodzeniową 31oo bardzo szybko przybierała na wadze , karmiona piersią, w danej chwili wazy 16 kg wzrost 96 cm jak mogą ja odchudzić, je rzeczy tylko gotowane , staram się podawać wodę do picia a nie herbatkę , soków nie pija a jest w 97 centylu . Nie chce by w przyszłości miała problem z nadwagą , może robię jakieś błędy dietetyczne

Renata GrzechociĹska

Należy zachęcać dziecko do aktywności ruchowej. Zmniejszyć przyjmowanie węglowodanów prostych, odstawić całkowicie słodycze. Zwiększyć ilość warzyw. Moim zdaniem warto udać się do dietetyka, który wskaże Pani odpowiednie postepowanie po zebraniu dokladnego wywiadu.