Jak zmotywować się do codziennego mycia zębów?

Jak zmotywować się do codziennego mycia zębów? Próbowałam wszystkiego :(
KOBIETA ponad rok temu

Trzeba zobaczyć skutki niemycia:) Nieświeży oddech, więcej ubytków próchnicowych i stanów zapalnych w jamie ustnej, gromadzenie się osadu i kamienia nazębnego to podstawowe skutki braku właściwej higieny.Dodatkowo mniejsze koszty ponosi się jednak myjąc zęby.

Witam. Proszę zastosować system kar i nagród, tzn. 1.wtajemniczyć kogoś z bliskich w Pani plan 2. Za każde nieumycie zębów odbywa Pani jakąś karę np. prasuje rzeczy osoby wtajemniczonej lub wykonuje za nią jakąś inną czynność . Natomiast za umycie zębów może Pani sprawić sobie jakąś przyjemność ( ustalić jaką ). Np. ja kupiłabym sobie jakieś ulubione słodycze i mogłabym zjeść 1 sztukę gdybym zaraz potem umyła zęby. Oczywiście osoba wtajemniczona miałaby nad wszystkim kontrolę ( miałaby prawo sprawdzać stan czystości zębów). A tak przy okazji -czy miałaby Pani odwagę chuchnąć komuś bliskiemu, zdając sobie sprawę , że może to być dla niego bardzo przykre doświadczenie. Pozdrawiam. Krystyna Pikała