Trzeba zobaczyć skutki niemycia:) Nieświeży oddech, więcej ubytków próchnicowych i stanów zapalnych w jamie ustnej, gromadzenie się osadu i kamienia nazębnego to podstawowe skutki braku właściwej higieny.Dodatkowo mniejsze koszty ponosi się jednak myjąc zęby.
No cóż,trudno sprawa-brak motywacji.Właściwie po co w ogóle myć się ?...
Witam. Proszę zastosować system kar i nagród, tzn. 1.wtajemniczyć kogoś z bliskich w Pani plan 2. Za każde nieumycie zębów odbywa Pani jakąś karę np. prasuje rzeczy osoby wtajemniczonej lub wykonuje za nią jakąś inną czynność . Natomiast za umycie zębów może Pani sprawić sobie jakąś przyjemność ( ustalić jaką ). Np. ja kupiłabym sobie jakieś ulubione słodycze i mogłabym zjeść 1 sztukę gdybym zaraz potem umyła zęby. Oczywiście osoba wtajemniczona miałaby nad wszystkim kontrolę ( miałaby prawo sprawdzać stan czystości zębów). A tak przy okazji -czy miałaby Pani odwagę chuchnąć komuś bliskiemu, zdając sobie sprawę , że może to być dla niego bardzo przykre doświadczenie. Pozdrawiam. Krystyna Pikała
Każdy chce mieć w obecnych czasach piękne, zdrowe i białe zęby... Tylko codzienna higiena jest w stanie utrzymać taki efekt.
„Leczenie zębów Białystok”
Znalezienie motywacji do codziennego mycia zębów może wymagać trochę czasu i eksperymentowania. Kluczem jest wypracowanie nawyku, który będzie Ci pasować, a także zrozumienie długoterminowych korzyści płynących z dbania o zdrowie jamy ustnej. Warto spróbować różnych podejść i dostosować je do swojego stylu życia. Trzymam kciuki, abyś znalazła sposób, który będzie dla Ciebie skuteczny. Przypomnienia: Ustaw przypomnienie w telefonie, aby nie zapomnieć o myciu zębów. Stwórz codzienną rutynę. Powiąż mycie zębów z innymi czynnościami, np. zaraz po śniadaniu i przed snem. Zrób to zabawą: Użyj aplikacji do mycia zębów, które mogą uczynić proces bardziej angażującym. Słuchaj ulubionej muzyki lub podcastów podczas mycia zębów, aby umilić sobie ten czas. Skup się na efektach zdrowotnych: Regularne mycie zębów to nie tylko estetyka, ale także zapobieganie próchnicy, chorobom dziąseł, a także nieprzyjemnemu oddechowi. Przypomnij sobie, jak ważne jest utrzymanie zdrowych zębów. Zmieniaj produkty: Zmieniaj szczoteczki, pasty do zębów, aby nie popaść w rutynę. Wybierz produkt, który sprawia Ci przyjemność. Nagradzaj siebie: Ustal małe nagrody za konsekwentne mycie zębów przez określoną liczbę dni. Regularne śledzenie postępów również będzie pomocne. Zaangażuj innych: Wspólne mycie zębów z rodziną czy partnerem może być świetną motywacją. Regularne wizyty u dentysty również mogą zwiększyć Twoją świadomość o zdrowiu jamy ustnej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Mycie zębów po wypiciu herbaty – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Mycie zębów przy bólu dziąseł – odpowiada Lek. Magdalena Pikul
- Krwawiące dziąsła podczas mycia zębów – odpowiada Lek. dent. Bartłomiej Opławski
- Higiena jamy ustnej i zębów z plombami – odpowiada Lek. dent. Katarzyna Zielińska
- Sposoby na wzmocnienie zębów – odpowiada Roma Wojtewicz
- Jak najdłużej utrzymać biel po wybielaniu zębów? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Czy poprzez codzienne mycie codzienne zębów można odbudować wapno w zębach? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Myję zęby, a próchnica na zębach i tak się pojawia – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Jak zachęcić dziecko do mycia zębów? – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Czy codzienne picie soku pomidorowego jest szkodliwe dla zębów? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
artykuły
10 niesamowitych trików, które odmienią twoją higienę jamy ustnej podczas leczenia aparatem ortodontycznym
Leczenie aparatem ortodontycznym to wielki krok w
Zdrowe nawyki - czym są, co dają, jak je wprowadzić i utrzymać?
Zdrowe nawyki często wdrażane są z początkiem roku
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dowiedź się, jak w prosty sposób dbać o uśmiech!
20 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Ja