Jak zrozumieć wyniki przy nerwicy wegetatywnej?

proszę o interpretację mam trądzik brak libido nerwice wegetatywną Badania4 DC estradiol 64.9pg/ml norma przy f.folikularnej19.5-144.2pg/ml progesteron0.52ng/ml norma 015-1.4ng/ml prolaktyna 26.1ng/ml n.28-29.2 testosteron 0.48ng/ml 0.14-0.76 aldosteron9.71ng/dLnor SHBG116.6nmol/l nor27.8-146 DHEAS155.36ug/dl nor35-430 kortyzol sur.7.88ug/dl norm4.3-22.4 tsh1,519mlU/l 0.270-4.200 FT3 2,660 pg/ml 2.000-4.400 FT4 1.06ng/dl 0.93-1.70 fsh5.180lU/ml 4-13 LH4.260mlU/ml androstendion0.74ng/ml 0.74-2.81

Dzień dobry. Część wyżej wymienionych objawów somatycznych może wynikać z zaburzeń hormonalnych i mieć swoje podłoże w obszarze medycyny. Często także same zaburzenia hormonalne są skutkiem trudności o podłożu psychologicznym. Czy poza diagnostyką medyczną skorzystała Pani również z diagnostyki psychologicznej? Pisze Pani o nerwicy wegetatywnej, ale nie wspomina o tym, czy podjęła Pani leczenie w tym kierunku. Bardzo możliwe, że część (lub wszystkie) objawów opisanych przez Panią nie ustąpią, a nawet będą się nasilać w czasie, jeżeli nie podejmie Pani kroków w celu leczenia właściwego. Leczeniem właściwym nerwic zajmuje się psychoterapia. Jeżeli dotąd nie podjęła Pani współpracy z psychologiem lub psychoterapeutą, zachęcam Panią do skorzystania chociażby z konsultacji wstępnej, która pozwoli na precyzyjniejsze określenie sytuacji obecnej i wskaże ewentualne możliwości pomocnych oddziaływań psychologicznych w przyszłości. Jeżeli jest Pani pod opieką specjalisty z tej dziedziny to zachęcam do wytrwałości i ukończenia terapii. Nerwice są uleczalne, ale warunkiem jest skuteczna interwencja terapeutyczna oraz dokończenie terapii. Pozdrawiam.

www.progress.warszawa.pl