Jak zwiększyć odporność organizmu po wycięciu śledziony?

Witam mój tata ma jutro operacje będą mu wycinać śledzione ponieważ ma jakieś wycieki robili badania ale nie wiedzą co to dokładnie jest Ojciec jest troszkę spanikowany jak ma teraz zwiększyć odporność organizmu i czy śledzione mozns zastąpić pozdrawiam wszystkich Darek

Lek. Tomasz Budlewski

Czy Ojciec miał jakieś szczepienia przed tą operacją? co do zwiększenia odporności po tego typu zabiegach przede wszystkim należy prowadzić profilaktykę ochraniającą przed zakażeniem. Po za tym wszelkie zalecenia Ojciec otrzyma po wypisie ze szpitala.

Chirurg nie robi operacji nie wiedząc dokładnie "co to jest"!!! Proszę pytać operatora!!! WSZYSCY POZDRAWIAJĄ PANA , PANIE DARKU!!! zż