Jak zwiększyć wagę dziecka?

Witam. Mój dwuletni Synek waży zaledwie 10 kg. Jest przy tym bystry, inteligentny, wesoły, wypowiada wszystkie zasłyszane słowa, buduje normalne zdania, liczy do 10, recytuje wierszyki. Robiłam mu morfologię - wszystkie wyniki w normie lub na granicy. Tylko ta waga.....Dodam, że ja zawsze byłam szczupła, mąż - przeciwnie. A jemu waga na 10 kg stanęła kilka miesięcy temu jak zaczarowana. Niepokoić się czy czekać?

Dzień dobry,

Jeżeli badania biochemiczne są prawidłowe, to narzazie nie ma co się martwić. Proszę przez kolejne 2-3 miesiące sprawdzać jak zmienia się waga i wzrost dziecka. Być może odziedziczył geny po mamie. Czy sprawdzała Pani na którym centylu siatki snek się rozwija - prawidłowo 25-75 centyl.
Przez ten okres proszę karmić zdrowo dziecko, podawać mu warzywa i owoce lub świeżo wyciskane soki. W ramach podwieczorka serwować budyń z syropem owocowym, kisiel lub kaszkę mannę na słodko. Zdrowe jest także prawdziwe kakao. Nie podaje Pani informacji jaki dziecko ma apetyt, co je.
Cz podaje Pani jakieś witamin synkowi? Jeśli nie proszę wprowadzić tran, zawierający witaminę D.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek