Jaka była przyczyna krwawych wymiotów?

Dzień dobry chciałam zapytać czy przy zapaleniu błony śluzowej żołądka oraz przepuklinie rowu przełykowego mogą się zdarzyć wymioty z krwią. Miałam jeden epizod w którym zdarzyło mi się zwymiotować jedząc tosta suchego dobrze opieczonego poczułam jakby kawałek tosta utkwiło mi w gardle zaczęło drapać co spowodowało wymioty, najpierw zwymiotowałam ślina a następnie żywa krew. Po całym zdarzeniu miałam obolałe gardło około dwóch dni, zdarzenie miało miejsce 10 dni temu dziś znów mam ból gardła w tym samym miejscu. Dodam iż nie mieszkam w Polsce a za tydzień lecę do polski do lekarza gastrologa ponieważ w kraju w którym mieszkam lekarze ignorują moje objawy, i chce się dowiedzieć czy lot samolotem będzie dla mnie bezpieczny i czy mogą to być żylaki przewodu pokarmowego dodam ze wątrobę mam zrolować nie pije alkoholu lecz pale papierosy, oraz po podaniu usg jamy brzusznej nie stwierdzono nieprawidłowości z góry dziękuje za odpowiedz lat 38

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że podrażnienie oraz uszkodzenie błony śluzowej przełyku spowodowało, że w wymiocinach znalazła się krew. Natomiast oczywiście jest możliwe, że zapalenie błony śluzowej żołądka oraz przepuklina rowu przełykowego spowodowały wspomniane dolegliwości. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-blony-sluzowej-zoladka-przyczyny-objawy-leczenie.

Lot samolotem nie powinien być w tym wypadku przeciwwskazaniem, zwłaszcza, że konieczne są badania diagnostyczne – USG niestety nie wykazuje zmian błony śluzowej czy innych problemów w okolicach żołądka oraz przełyku. Gastroskopia oraz, być może, badanie składu soków żołądkowych odpowie na pytanie o obecność krwi w wymiotach. Więcej o przyczynach krwawienia z przewodu pokarmowego w tym miejscu, serdecznie zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-blony-sluzowej-zoladka-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.