Jaką dawkę hormonów powinna przyjąć osoba w ciąży ze stwierdzoną choroba Hashimoto?

Dobry wieczór. Jestem w 10tc. Mam stwierdzone Hashimoto. Podczas ostatniej wizyty u endokrynologa lekarz powiedział że to ft4 jest najważniejsze w ciąży i jeżeli podskoczy jeszcze bardziej ( było 21 a max to 25) ZMNIEJSZY mi dawkę euthyrox ( w tej chwili przyjmuje 50 mg). Tłumaczył to tym że podnosząc dawkę hormonu tsh które jest w normie spadnie a ft4 niebezpiecznie się podniesie. Pierwszy raz słyszałam taka teorię. Zawsze było że w ciąży podnosi się dawkę hormonu o 25mg. Co Pan/i o tym myś

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki jest obecnie poziom TSH ? Sadze ze wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego ciąże