Jaką dawkę promieniowania przyjął mój organizm?

Witam. Miałem robione 5 zdjęć rtg w ciągu jednego dnia w obrębie klatki piersiowej ( 1x żeber lewostronne skośne, 1x żeber prawostronne skośne, 1x całościowe -> mostek + żebra i 2x mostek, ponieważ za pierwszym razem słabo wyszło). Moje pytania w związku z tym są następujące: - jaką dawkę promieniowania przyjął mój organizm? - czy mam się czegoś obawiać? ps. dodam, że zdjęcia wyszły niewyraźne. Proszę o pomoc, ponieważ nie daje mi to spokoju, gdyż miałem to wszystko w ciągu jednego dnia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dawka promieniowania wynikająca z tych 5 RTG jest naprawdę znikoma. Nie ma powodów do niepokoju. Taka ekspozycja na promieniowanie rentgenowskie nie jest niebezpieczna dla zdrowia.