Jaka dieta będzie odpowiednia dla 23-latki?

Witam.Kobieta 23 lata, 79,50 kilogramów, 173 wzrostu. Przez stres, tabletki antykoncepcyjne, brak jakiekolwiek ruchu (oprócz pracy gdzie pracuję w sklepie spożywczym przy rozkładaniu towaru ) i ogólnie dużo leżenia i jedzenia czekolwiek zrobiły mi się oponki na brzuchu. Z racji tego chciałam zapytać dietetyka co mogę zrobić ze sobą ? Podejrzewam ze kalorie to około 1600-2000, wody 3 litry dziennie ( wypijam może litr), brak słodyczy, dużo ruchu, odstepy czasowe w posiłach 3-4 h. Coś jeszcze ? Prosze doradzic.

Dzień dobry

W celu redukcji wagi powinna być Pani na ujemnym bilansie energetycznym, czyli zjadać mniej kcal niż Pani zużywa.

Przeliczając Pani czynne zapotrzebowanie kaloryczne wychodzi mi około 1950kcal.

Oczywiście regularność posiłków, picie wody i ruch także są bardzo ważne. Najważniejsza w tym wszystkim jest konsekwencja w działaniu, odpowiednio dobrana dieta a z pewnością osiągnie Pani swój cel.

Jeżeli potrzebowałaby Pani indywidualnej diety to chętnie pomogę. Podaje kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk