Jaka dieta przy chorej trzustce?

Dzień dobry moja babcia ma chorą trzustkę ponieważ mieszka daleko nie mam możliwości jeździć do niej codziennie dlatego moje pytanie dotyczy diety związanej z tą chorobą a raczej sposobu przygotowywania posiłków czy ja mogę ugotować babci np. zupy lub inne dania i je za pasteryzować czy takie potrawy babcia może jeść czy tylko takie ugotowane codziennie świeże

Dzień dobry,

niestety nie napisała Pani jakie schorzenie trzustki konkretnie ma Pani babcia stąd ciężko napisać jaki sposób żywienia będzie najlepszy.

Proszę dokładniej sprecyzować pytanie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga