Jak wspomóc dietę 90-latki?

Moja babcia ma już prawie 90 lat. Niestety już od kilku dobrych lat jest zupełnie nieświadoma, więc moja mama codziennie musi dawać jej jedzenie, karmić ją, wszystko miksuje, bo babcia nic nie pogryzie. Mam wątpliwości, czy babci dieta w pełni zapewnia jest odpowiednią ilość składników odżywczych... Mama się stara, ale nie jest przecież dietetykiem. Jak można wspomóc dietę babci? Proszę o odpowiedź.

W diecie babci do miksowanych papek należy używać chude wywary, gotowane warzywa i gotowane chude mięso lub drób lub ryby. Bardzo wygodne są też słoiczki z obiadami dla niemowląt. Pozdrawiam

Dzień dobry,

mogą się Pani skontaktować z dietetykiem z okolicy, który pokaże przykładowy jadłospis dla Pani babci.

Dobrym uzupełnieniem diety są np. nutridrinki, które można zakupić w aptece, odpowiedni rodzaj napoju także pomoże wybrać dietetyk, w oparciu o przeprowadzony wywiad żywieniowy i lekarski.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga