Czy podawać 90-latce papki do jedzenia?

Panie Doktorze, moja już 90letnia mama od niedawna ma coraz większe problemy z przełykaniem. Ogólny stan jest (jak na ten wiek) bardzo dobry. Czy tzw. papki nie pogorszą tego stanu? Brzydko mówiąc, czy mama i jej żuchwa, przełyk nie "rozleniwią się" i nie pogorszą tego stanu? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

jezeli sa takie problemy to mozna zaproponowac wykonanie gastroskopii, czy jest do tego jakies podłoże. co do papek sadze ze konieczne sa odpowiednio zblilansowane sa dla mamy konieczne szczegolnie w tym wieku.